عکس گیاهی که ۹ ریشتر زلزله را تحمل میکند :: بروبچه های قزوین

عکس گیاهی که ۹ ریشتر زلزله را تحمل میکند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  حتی اگر دنیای بدون درخت هم برای آدم‌های ماشینی قابل تصور باشد، اما یک دنیای بدون چوب را نمی‌توان متصور بود، چوب ماده‌ای که در بسیاری از وسایلی که روز مرده در از آنها استفاده می کنیم به کار می رود.

  گیاه بامبو در بسیاری از نقاط دنیا یافت می‌شود اما این گیاه در ژاپن تنها یک گیاه نیست بلکه جزوی از فرهنگ و تاریخ مردم این کشور است و می‌توان رد آن را در هر جای این کشور مشاهده کرد.

  از بامبو برای ساخت خانه و سر پناه، ساخت لوازم منزل و دکوراسیون همچنین سازهای موسیقی و خیلی چیز های دیگر استفاده می‌شود این گیاه داری خواص جالی است که در هیچ گیاه دیگری در دنیا یافت نمی‌شود.

  عکس گیاهی که 9 ریشتر زلزله را تحمل میکند

  گیاهی که ۹ ریشتر زلزله را تحمل می کند

  یک شاخه بامبو از بسیاری آلیاژهای فولادی مقاومت بالاتری دارد همچنین می‌تواند بیشتر از بسیاری از انواع بتن‌ها مقاومت داشته باشد و موریانه هم بر آن اثری ندارد و مانند چوب دارای رگه و گره  نیست و کاملا یک پارچه است، از این رو از بامبو یک منبع خوب برای ساخت و ساز است که  از گذشته تا به امروز هم از آن استفاده می‌شود ولی دانستن این که خانه‌های ساخته شده از بامبو تا ۹ ریشتر زلزله را تحمل می کنند شاید توجیه بیشتری برای استفاده هر چه بیشتر بامبو در ساخت و ساز باشد.

  این گیاه که دارای رکورد رشد سرعت است می‌تواند تا یک متر و بیست سانتی متر در روز رشد کند و از می‌توان شاخه‌های آن را هر سه سال یک بار به صورت کامل برداشت کرد بدون آن که اثری بر محیط زیست یا سلامت خود گیاه داشته باشد.

  هر گیاه بامبو تا ۱۵۰ بار قابل برش و استفاده است و هر ۶ ماه یک بار به اندازه طبیعی خود باز می گردد زمانی که برای یک درخت بین ۳۰ تا ۵۰ سال طول می کشد، البته در مورد بامبو جالب اینجاست که این گیاه وقتی کاشته شود تا ۵ سال هیچ رشدی ندارد و پس از ۵ سال و ریشه دواندن در زمین، آماده رشد پرسرعت و شگفت انگیز خود می شود.

  با این اوصاف و با توجه به نیاز بیشتر ما به چوب که منجر به از بین رفتن هر روزه جنگل ها می شود شاید بامبو راه حلی برای آینده بشر باشد تا بتواند جنگلها را حفظ کرد تا دنیایی که روز به روز نفس کشیدن در آن سخت تر می شود را نجات پیدا کند.

  نویسنده : ehsan91 بازدید : 1242 تاريخ : جمعه 14 مهر 1391 ساعت: 12:23
  برچسب‌ها :

  نظر سنجی

  آیا با وجود انجمن این سایت به این گونه مطلب قرار دهد یا نه گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید؟

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123